سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان

 توجه داشته باشید: از تاریخ 1402/06/30 خط سبز نشانگر روی سیم بکسل، تغییر کرده است و دیگر نمیتواند دلیلی بر اصلی بودن کالا باشد.( محمدرضا عبداله زاده)

در تاریخ 1394/10/26 من مطلبی را در سایت خودمون به آدرس : https://wirerope-co.com  منتشر کردم که عنوانش این بود : 

چطور سیم بکسل آسانسوری چینی تبدیل به سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان میشود ؟

این مطلب توسط خیلی از رقبا و افراد دیگر کپی شد . حتی کسانی که خودشون سیم بکسل تقلبی میفروختند و در حال حاضر هم دارند این کار رو انجام میدهند ، همین مطلب رو  با عنوان یکسان ومشابه البته با تغییراتی کوچک در سایت خودشون منتشر کردند . از اونجایی که سایت  wirerope-co.com قدیمی شده و شرایط هم تغییر کرده ، تصمیم گرفتم ، مطالب قبلی رو به تدریج به روز کنم و در این سایت منتشر کنم . برای همین ، ممکنه زمانی که شما این مطلب رو میخونید ، سایت قبلی ما دیگر وجود خارجی نداشته باشه ولی تمامی مطالبش بدون کم و کاست در اینجا منتشر شده و از همون عکسهای قدیمی خودمون هم استفاده شده . پس اگر آدرس وب سایت قبلی مارو ، روی عکسها می ببیند ، تعجب نکنید . در ضمن ، آروم آروم ، همین مطلب ،  به روز خواهد شد و مطالب جدیدی نیز به آن اضافه خواهد شد .


سیم بکسل گوستاولف اصل آلمانبرای استعلام قیمت سیم بکسل  میتونید با شماره تلفنهای 02177302620 و 02177302616 و 09121324842 تماس بگیرید

 یکی از بیماریهایی که امروزه در بازار کسب  و کار ایران وجود دارد ، عادت دروغ گفتن به مشتری ، فروشنده یا هر دو میباشد . دروغ بیشتر برای پنهان کردن واقعیت است ، یعنی پنهان کردن عیب و ایراد جنس یا پنهان کردن قیمت واقعی آن . زیرا در هر دو صورت فکر می کنند که اگر راست بگویند مشتری را از دست خواهند داد و جنس روی دستشان می ماند و این خود نوعی فریب و کلاه برداری است . دروغ ، همه جا و در هر کاری زشت ، ناپسند و از گناهان کبیره است .
جامعه انسانی روی اعتماد به یکدیگر پا برجاست و اگر این اعتماد از بین برود و افراد به سخن ، نوشته و یا امضای دیگری اعتماد نکنند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود . از این رو دروغ گفتن و سلب اعتماد ، بدترین اخلاق اجتماعی و فرهنگ عمومی است . متزلزل ساختن اعتماد مردم کار ساده ای نیست . در داد و ستد و خرید و فروش گاهی اعتماد به شخص دروغگویی ممکن است او را برای همیشه از زندگی ساقط کند و نفرین او و نسل های بعدی او را در پی داشته باشد .
در ابتدا قصد نداشتم در مورد سیم بکسل های تقلبی موجود در بازار بالاخص سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاولف مطلبی بنویسم ولی از اونجاییکه مصرف کنندگان نهایی مورد سوء استفاده سود جویان قرار میگیرند و خریداران ، زیانهای زیادی می بینند ،  تصمیم گرفتم برای روشن شدن بعضی نکات , مطالبی را در مورد سیم بکسل های تقلبی گوستاولف چینی موجود در بازار بیان کنم تا خریداران و مصرف کنندگان در فضای بهتر و شفاف تری اقدام به خرید خود نمایند.

سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاولف از چه راههایی تشخیص داده میشود :
1- یکی از روشهایی که فروشندگان ، برای فروش سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاوولف استفاده می کنند  ، استفاده از رنگ نوار شناسایی داخل سیم بکسل آسانسوری میباشد . در واقع این فروشندگان ، سبز بودن رنگ نوار شناسایی را ، نشانه صحت و سلامت معامله و گواهی بر اصل بودن سیم بکسل خود عنوان می نمایند و بدینوسیله سیم بکسل آسانسوری چینی را به جای
سیم بکسل اصل گوستاولف آلمان به فروش میرسانند .  نوار شناسایی یا    Identification Tape نواری است که تولید کنندگان سیم بکسل جهت شناسایی سیم بکسل خود ، در داخل کنف سیم بکسل قرار میدهند تا سیم بکسل تولیدی آنها از سیم یکسل تولیدی  دیگر شرکتها قابل تشخیص باشد . در چندین سال قبل ،  سیم بکسلهای تولیدی شرکت گوستاولف آلمان دارای نوار شناسایی با چاپ و درج کلمه GUSTAV WOLF  بود ولی در حال حاضر سیم بکسل های تولیدی شرکت گوستاولف چاپی ندارند و فقط دارای نخ یا نوار سبز رنگ خاصی میباشند که به شکل خاصی در مغزی کنف سیم بکسل قرارداده شده است  . بعضی از فروشندگان ، سبز بودن رنگ نوار شناسایی را ، گواهی براصل بودن کالای خود ذکر می کنند و سیم بکسل آسانسوری چینی را به جای سیم بکسل آسانسوری اصل آلمان با قیمت بسیار بالا می فروشند.اگر به عکس زیر توجه کنید ، می بینید که سیم بکسل دارای نوار سبز رنگ با چاپ کلمه GUSTAV WOLF  میباشد ولی این سیم بکسل چینی است و  ساخت کارخانه متفرقه در چین میباشد .سیم بکسل اصل گوستاولف آلمان نمی باشد.

سیم بکسل آسانسور با نوار گوستاولفلذا در همین جا تاکید میکنم که که سبز رنگ بودن نوار و یا داشتن علامت GUSTAV WOLF  بر روی آن نمی تواند نشانه اصل بودن کالا باشد و مسلما سیم بکسلی با مشخصات فوق ، سیم بکسل چینی میباشد .

 بر روی بعضی از نوارها ، حتی جمله MADE IN GERMANY  نیز چاپ شده است که خریدار تصور نماید سیم بکسل آلمانی خریداری نموده است در حالیکه این سیم بکسل ها هم چینی میباشند . به عکس زیر توجه فرمایید که نمونه یک سیم بکسل چینی با نوار گوستاولف میباشد . نوارهای سیم بکسل میتوانند سبز رنگ ، قرمز رنگ ، زرد رنگ و یا هر رنگ دیگری باشند . این نوار هیچ تاثیری بر عملکرد سیم بکسل ندارد و نشان دهنده کیفیت سیم بکسل نمیباشد . در این عکس ، نوار زرد رنگ هست .

سیم بکسل تقلبی گوستلولف ساخت چین


 
2- روش دیگر،  وجود داغ  یا بر جستگی علامت سیاه رنگ  GW   یا GUSTAV WOLF  بر روی یک طرف  رول چوبی سیم بکسل و یا طرفین آن میباشد .کلمه گوستاولف را ، یا با رنگ سیاه و مشکی می پاشند و یا اگر حوصله داشته باشند کلمه گوستاولف را با داغ بر روی آن حک می کنند . مانند تصویر زیر :

سیم بکسل تقلبی گوستاولف ساخت چین

سپس روی سیم بکسل را ، با سلفون سبز رنگ و یا بی رنگ می پوشانند . کل این پروسه توسط خود فروشنده بر روی سیم بکسل های چینی انجام میگیرد و خریدار به واسطه وجود این علامت ها فریب میخورد و اقدام به خرید سیم بکسل چینی مینماید در حالیکه خود خریدار مطمئن است که سیم بکسل آلمانی را خریداری نموده است که البته اشتباه میکند. 

سیم بکسل تقلبی گوستاولف آسانسور

سیم بکسل تقلبی گوستاولف آسانسور

3-یکی دیگر از روشهایی که بعضی از فروشندگان برای فروش سیم بکسل آسانسوری تقلبی گوستاولف استفاده میکنند ، استفاده از پلاک فلزی بر روی قرقره سیم بکسل میباشد . مانند تصویر پایین ، به روش بسیار ناشیانه ای ، پلاک را بر روی قرقره کوبیده اند.البته این روش خیلی قدیمی هست . 

سیم بکسل تقلبی گوستاولف آسانسور

از آنجاییکه ساخت اینگونه پلاک ها بسیار ساده و ارزان است و هزینه بسیار پایینی دارند لذا انجام چنین کارهایی برای این دسته از فروشندگان بسیار سود آور است .
4-روش دیگری که برای فروش سیم بکسل تقلبی گوستاولف استفاده میشود ، استفاده از سلفون سبز رنگ بر روی قرقره سیم بکسل به همراه نوار سبز رنگ داخل سیم بکسل است که به تفضیل در بالا توضیح دادم . در ضمن از سلفون بدون رنگ نیز استفاده میشود تا وجه تفریقی با سیم بکسل های آسانسوری اصل گوستاولف آلمان ایجاد کنند . تصاویر زیر زیر را مشاهده نمایید :

سیم بکسل تقلبی گوستاولف آسانسور


سیم بکسل تقلبی گوستاولف آسانسور

سیم بکسل تقلبی گوستاولف ساخت چین

5- اخیرا بعضی از فروشندگان از روش جالب دیگری نیز استفاده می کنند به این شکل که  وقتی می بینند که خریداران علیرغم تمام شگردهای متقلبانه آنها برای فروش تمایلی یه خرید جنس آنها را ندارند ، به خریداران عنوان می نمایند که سیم بکسل آسانسوری آنها ، سیم بکسل گوستاولف ساخت کره است ؟!!!! یعنی با گفتن این جمله ، بخشی از مزیت و ویژگی کالا را از کشور کره جنوبی قرض می گیرند و بخش دیگر را از گوستاولف آلمان !!!!!  در واقع اگر خریدار ، اقدام به خرید کند ، وی سیم بکسلی را خرید کرده است که دارای 3 ویژگی است :
الف- این سیم بکسل آسانسوری در چین ساخته شده است . در آنجا نوار چاپ شده گوستاولف در داخل کنف با رنگ سبز قرارداده میشود . پس سیم بکسل اصالتا ، ساخت چین است . صرف نظر از اینکه در کدام کارخانه ساخته شده باشد و دارای چه کیفیتی است .
ب-  این سیم بکسل در ایران ، با روشهای متقلبانه در عرض کمتر از نیم ساعت ، تبدیل بهسیم بکسل گوستاولف اصل آلمان گردیده است .!!!!
ج- با تایید شفاهی فروشنده که ساخت کشور کره جنوبی است ، در همان لحظه  صاحب کلیه استانداردهای کشور کره جنوبی میشود . در ضمن برای اینکه خیالتان راحت شود ، اگر شما بخواهید آنها میتوانند در کمتر از کسری از ثانیه ، سیم بکسل درخواستی شما را ،  صاحب استانداردهای بین المللی انگلیس ، آمریکا و یا هر کشور دیگری که مد نظر شما باشد بنمایند و گواهی سرتیفیکیت آن را هم تحویل دهند !!!!!!!!!

6- رنگ سازمانی شرکت گوستاولف آلمان به رنگ زیر  میباشد :

سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان

بر روی خود سیم بکسل گوستاولف آلمان خط سبزی دقیقا به همین رنگ و با همین شفافیت وجود دارد که بصورت پیوسته میباشد . دقیقا مثل تصویر زیر : 

رنگ خود سیم بکسل آلمان نیز نقره ایی و روشن میباشد . در صورتیکه رنگ خط سبز سیم بکسل های تقلبی مانند تصویر بالا نیست . به عبارتی رنگ آن سبز زیتونی مایل به تیره  و غیر شفاف میباشد که بصورت نا منظم و منقطع و بی کیفیت روی سیم بکسل میباشد . رنگ خود سیم بکسل تقلبی نیز نقره ایی رنگ نیست و تیره تر میباشد . 

حتما بخوانید: سیم بکسل گوستاولف و تاریخچه ی کارخانه سیم بکسل گوستاولف

 سیم بکسل آسانسوری گوستاولف ساخت کشور آلمان چه تفاوتی از لحاظ ظاهری با سیم بکسل چینی دارد ?

سیم بکسل آسانسوری اصل گوستاولف ساخت کشور آلمان دارای نوار سبز رنگی است که هیچگونه چاپ حروفی بر روی آن انجام نگرفته است و این نوار سبز رنگ به طرز خاصی به دور مغز کنفی سیم بکسل پیچیده شده است . در عکسهای زیر مشاهده میکنید که کنف سیم بکسل دارای نوار سبز رنگی است که بر روی آن هیچ گونه چاپی نمی تواند صورت پذیرد .

سیم بکسل گوستاولف اصل آلمانسیم بکسل گوستاولف اصل آلمان

در بالا هم توضیح دادم . بر روی سیم بکسل آسانسوری اصل گوستاولف ، نشانگر سبز رنگی وجود دارد که نصاب بوسیله آن میتواند تاب سیم بکسل را به هنگام آویختن در چاهک آسانسور بگیرد و از تابیدن سیم بکسل به هنگام نصب جلوگیری کند .

سوالاتی که معمولا مشتریان از من سوال میکنند به شرح ذیل است :
 در بازار ایران چند مدل سیم بکسل گوستاولف وجود دارد ؟
در بازار ایران سه مدل سیم بکسل آسانسوری گوستاولف وجود دارد
الف – سیم بکسل آسانسوری گوستاولف اصل آلمان که باید آن را از فروشنده ای معتمد خریداری نمایید.
ب – سیم بکسل آسانسوری گوستاوولف ساخت کارخانه گوستاوولف چین ، که زیر نظرگوستاولف آلمان میباشد ، که این مدل را هم باید از فروشنده معتمد خریداری نمایید .البته معمولا همیشه موجود نمی باشد و بیشتر مشتریان ، آلمان را ترجیح میدهند .
پ – سیم بکسل با نوار گوستاوولف ساخت کشور چین که توسط برخی از کارخانه های سیم بکسل در چین تولید میشود . کیفیت کمتری نسبت به سیم بکسل آسانسوری آلمانی دارند و معمولا برای پروژه های استفاده میشوند که مالک آن حساسیت زیادی به قیمت تمام شده دارند . متاسفانه بعضی افراد این مدل سیم بکسل را به جای سیم بکسل آلمانی معرفی میکنند در حالیکه میدانند این سیم بکسل ، سیم بکسل گوستاولف اصل نمی باشد .

ت-  آیا کیفیت سیم بکسل های آسانسوری چینی با نوار گوستاولف در بازار متفاوت می باشد ؟
بله مسلما متفاوت است ، چرا که بعضی از واردکنندگان به دلیل افزایش حاشیه سود خودشان ، سیم بکسل های سفارشی خود را از کارخانه بسیار قدیمی و کوچک و با کیفیت پایین خریداری می نمایند و می توانند کیفیت سیم بکسل را کاهش دهند .
ث- آیا سیم بکسل آسانسوری با بقیه انواع سیم بکسل های صنایع دیگر متفاوت است ؟
بله ، سیم بکسل آسانسور هم به لحاظ نوع مفتول فولادی و هم به لحاظ نحوه ساخت  و بافت آن ، کاملا متفاوت با بقیه انواع سیم بکسل در حوزه های دیگر صنعتی می باشد و به همین دلیل است که بعضی از کارخانه های تولید سیم بکسل ، فقط مختص به تولید سیم بکسل آسانسوری می باشند و سیم بکسل دیگری را تولید نمی کنند .
ج – آیا سیم بکسل آسانسوری با نوار گوستاولف با سیم بکسل آسانسوری بدون نوار به لحاظ کیفیت متفاوت می باشند ؟
خیر ، اگر هردو توسط یک کارخانه تولید شده باشند هیچ تفاوتی به لحاظ کیفیت با هم ندارند ولی اگر توسط دو کارخانه متفاوت تولید شده باشند ، مسلما کیفیت آنها با هم متفاوت خواهد بود .  
ح– آیا نوار داخل سیم بکسل آسانسوری تاثیری برکیفیت سیم بکسل دارد  ؟
خیر ، به هیچ وجه تاثیری ندارد و فقط جهت شناسایی سیم بکسل استفاده می شود .
خ – آیا سیم بکسل آسانسوری بدون نوار میتواند دارای کیفیت بهتری نسبت به نواردار باشد ؟
بله ، به عنوان مثال بعضی از سیم بکسل های وارداتی بدون نوارشرکت پارسیان تجارت به لحاظ کیفیت از سیم بکسل های نواردار بهتر می باشند و این موضوعی است فقط تعداد کمی از خریداران به آن توجه می کنند . 

در پایان .....

در این مقاله سعی کردیم که راههای تشخیص سیم بکسل تقلبی گوستاولف را تا حد زیادی برایتان جا بیاندازیم و نحوه تشخیص آن را هم بررسی کردیم. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، آن  را با ما و بقیه به اشتراک بگذارید. سیاست شرکت پارسیان تجارت براساس صداقت در گفتار و شفافیت درعمل  و عملکرد حرفه ای کاری می باشد . 

هزار نکتهٔ باریک ‌تر ز مو این‌جاست             نه هر که سر بتراشد قلندری داند 

محمد رضا عبداله زاده